| Park1Suin a întrebat:

Ce exercitii de indreptare a coloanei vertebrale imi recomandati?
Sau, cum as putea s-o indrept? Ar trebui sa incep de la statul in pozitia corecta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| LadyLilith a răspuns:

Eu am facut gimnastica medicala timp de un an si jumatate, si mi-a revenit coloana, din nou e dreapta si nu am probleme. Mergeam la o specialista de gimnastica medicala si ea imi facea programul pentru indreptare. 40 de minute de trei ori pe saptamana.

| Dan515 a răspuns (pentru LadyLilith):

Si eu am aceeasi problema. Ce exercitii ai facut? As putea sa fac si eu asemenea exercitii singur, acasa?

| LadyLilith a răspuns (pentru Dan515):

Poti,dar prima data trebuie sa te vada si un medic, care te trimite la o specialista si iti face programul. Deorece tu de capul tau nu sti ce problema exacta ai cu coloana. Iti recomand un consult!