| AndreiMihaiLNM a întrebat:

Salut, ce fel de pastile v-au ajutat cu colonul iritabil?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Exact ce a spus @lote, mergi la medic de specilaitate, vei primi si 2-3 feluri de pastile dar aceste se ia cateva zile, poate 1 saptamana sau doua nu iei pastile pe termen lung, in schimb regimul este cel care te va face bine si acela care ti se va indica este cel mai sigur.
Pe de alta parte e usor sa zicem ca avem colon iritabil si sa fie cu totul altceva.
Incetati in a va mai lua dupa simptome si a va trata dupa ce scriu unii pe forumuri.
Medicul e sfant, asta este!

| Iote a răspuns:

Nici o pastila nu te ajuta daca nu tii un regim sever in acelasi timp. Mergi la medic sa vada ce alimente ti-au declansat afectiunea.