| AndreiDoMino a întrebat:

Ce inseamna daca mi s-a umflat gingia in jurul unui dinte.Dar nu sangereaza.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| EuNumaiEuNumai a răspuns:

Probabil ai puroi la acel dinte, il poti sparge tu, dar cel mai bine ar fi sa mergi la dentist deoarece daca il spargi tu singura ti s-ar putea infecta si te va durea, asa ca cel mai bine e sa mergi la un dentist tongue, sper ca te-am ajutat

2 răspunsuri:
| Ozdogan a răspuns:

Ai un abces.Acesta trebuie spart. Poti sa ti-l spargi tu:apesi pe el pana se sparge.Eu asa fac si nu prea ma doare.
Daca ti-e frica sa-l spargi tu, mai bine du-te la dentist pentru ca acel abces contine puroiul care se apare in timpul infectiilor bacteriene.Nu te teme, dar cel mai bine ar fi sa te duci la dentist, el va sti mai bine ce sa-ti faca!
Mult noroc!:*
Funda?big grin

Răspuns utilizator avertizat