| Bunghez_Andrei_2000 a întrebat:

Salut, ce părere aveți despre clenbuterol, a folosit cineva?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

"Clenbuterol Efecte secundare:

Clenbuterolul este un medicament destinat utilizării ca antihistaminic în medicina veterinară. La om, acesta oferă efecte stimulante similare cu amfetaminele, cum ar fi ritmul cardiac crescut, temperatura corporală și tensiunea arterială.

Potrivit Administrației Statelor Unite pentru Aplicarea Medicamentelor, clenbuterolul este utilizat ilegal drept o alternativă la steroizi pentru creșterea musculară, pierderea de grăsimi și îmbunătățirea performanțelor atletice.

Utilizarea recreațională a clenbuterolului este considerată periculoasă și prezintă riscuri pentru numeroase efecte secundare grave."

https://ro.lavozdeecuador.com/......fects.html

| Violleta2022 a răspuns:

Https://consumers-views.com/ro/clenbuterol/

"Datorită faptului că a fost retras în urmă cu 30 de ani, poate fi considerat un agent dopant interzis, cunoscut în mod obișnuit sub numele de „clen", și acesta este modul în care este tratat în mediul sportivilor care luptă împotriva acestor practici ilegale.

Deci, ce dacă puteți arde rapid excesul de grăsime și pierdeți în greutate într-un ritm rapid, atunci când utilizarea prelungită poate însemna ruinarea aproape completă a sănătății, iar un eventual supradozaj este chiar periculos pentru viață. Lista efectelor secundare posibile este foarte lungă și include

greață, adesea combinată cu greață și vărsături;
amețeli și dureri de cap severe;
un sentiment constant de nervozitate și schimbări de dispoziție;
somnolență și lenevie;
gură uscată;
arsuri la stomac;
creșterea tensiunii arteriale;
transpirație abundentă;
tremurături și crampe musculare;
dureri în piept.

Aceste simptome dureroase sunt de obicei inevitabile, iar apariția lor înseamnă de obicei necesitatea de a vedea un medic.Deci, puteți vedea că o astfel de pierdere în greutate riscantă cu Clenbuterol poate aduce mai mult rău decât beneficii reale.
Adesea, nu se termină doar cu probleme de sănătate temporare, ci poate deveni cauza unor afecțiuni mai grave, cronice și greu de tratat. "