| AndreySebY123 a întrebat:

Salut! Am și eu câteva întrebări despre fațetele dentare.
1. Daca am fatete pot musca ca și înainte (de ex. dintr un mar)?
2. Fațetele se pun și pe dinti fara nerv si cu plomba pe partea care se vede (mai este smalț)?
3. Cat rezista fațetele daca le îngrijesc?
4. Se mai poate caria dintele pe sub fațeta?
Dau funda celui mai bun răspuns.
Voi aveti fatete?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Mirel4412 a răspuns:

Fatetele se leaga chimic de dinte.

| AndreySebY123 explică (pentru Mirel4412):

Deci se poate si pe dinte fara nerv?

| Mirel4412 a răspuns (pentru AndreySebY123):

Da