| ruxandra_8011 a întrebat:

ce recomandati la raceala de copii de 5 ani? tuse nas foarte infundat si ii curge nasul.docamndata fara febra... fundita

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Adry05 a răspuns:

Buna, ruxandra!
Un ceai cald in cazul in care il doare si gatul. Apoi, bine inteles tinut in pat cat mai mult. Niste picaturi pentru desfundat nasul ar fi folositoare. Iar pentru tuse, un nurofen. Eu zic totusi sa mergi cu el la medicul de familie, pentru ca e posibil sa aiba o infectie ceva, si daca il vei tine acasa ii va fi si mai rau, si nu cred ca vrei dupa sa umblii cu el prin spitale nu? Mai bine il duci, si iti prescrie el un prospect.
Sanatate!

3 răspunsuri:
| deyutza_6928 a răspuns:

Un ceai cald iar dupa aceea sa consultati medicul de familie.

| tKd a răspuns:

Nurofen

| dulche a răspuns:

Pai eu iti recomand un nurofen si pentru nasuc din astea pentru desfundat nasu cu apa de mare ca sunt bune pentru copii mici restul sa consultati un medic profesionist si iei reteta