| UserName250000 a întrebat:

Salut. Ce se intampla cu mine? Acum 3 zile (intr-o seara) aveam scaun rosu deschis. In seara anterioara producerii scaunului rosu deschis, am mancat destul de mult pepene rosu cu branza. Incepand cu urmatoarea dimineata, scaunul era perfect normal. De la ce o fi fost? Doar in seara aia a fost doar odata. Nu m-a durut sau ceva, dar m-am speriat putin.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Evident ca a fost de la pepene rosu! laughing

Acelasi lucru se intampla si daca manaci sfecla rosie, faci urina rosie!
Daca manaci ficat de pasare sau animale, treaba mare este neagra....samd.

Din atata lucru nu se streseaza nimeni si nici nu-si urmareste caca ce culoare are, fiindca nu-i normal sa tariesti cu frica asta inutila si indusa, DECAT daca ai gastrita, ulcer sau dureri caute de stomac.

| doctorandus a răspuns:

Dap, scaunul cu sange in el nu este rosu, ci negru.

| MihaiSpeedster a răspuns:

Hemoroizi? Fisuri anale?