| Hopsin a întrebat:

Am avut problemele astea de cateva zile dar nu m-am speriat atat de rau pana astazi.
Am mancarimi in zona anusului, mai ales noaptea (nu cred ca are vreo legatura) si pana acum aveam scaune cu putin sange, dar astazi m-am speriat destul de rau pentru ca a curs foarte mult sange. Nu am dureri dupa, nu am nici un efect dupa scaun, doar acele mancarimi care apar aleatoriu si sangerari destul de grave la scaun. Sangele este rosu si subtire. Nu vine insotit de mucus, doar curge picaturi atunci cand sunt pe scaun.
Am citit despre tot felul de boli, dar Doamne fereste, sper sa nu fie ceva rau.
Va rog sa-mi spuneti, din ce am prezentat eu, care este problema?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Probabil ai hemoroizi. Daca sangerarea a fost intr-adevar mare, prezinta-te la camera de garda a celui mai apropiat spital de urgenta. daca a fost mica, mergi pe 27 la medicul de familie.

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
De la prima sângerare trebuia să mergi la medic.
Chiar acum ar fi bine să te prezinți la camera de gardă, nu sta că sănătatea ta este pusă în pericol.
Crăciun fericit!
Pa, pa.

| Hopsin explică (pentru Legiuitoarea):

Stiu de faza cu doctorul, dar avand in vedere ca eu sunt destul de departe de medic/spital nu pot sa ajung, asa ca doresc o parere personala, din experienta (daca exista), despre ce pot avea. Din care am citit pe internet sunt sanse sa am hemoroizi dar vreau sa fiu sigur.

| Legiuitoarea a răspuns (pentru Hopsin):

Bună din nou.
Și dacă ai avea, tot trebuie să mergi la medic, poți da telefon la ambulanță.
Sănătatea ta este prioritară.
Nu consuma condimente.
Pa, pa.

| FemeiaPisică a răspuns:

Aceste sangerari apar de la constipatie, dar nu inseamna neaparat ca poti avea hemoroizi!

| Hopsin explică:

Stiu ca trebuie sa merg la doctor, dar spitalul este destul de departe si nici vremea nu este prietena cu mine, de aceea te rog sa-mi spui din experienta personala (daca exista) ce pot sa am. Am citit pe internet destul de mult si din cate observ cele mai mare sanse le au hemoroizii. Pentru complicatii precum cancer nu cred, pentru ca sangele este subtire si rosu.
Multumesc.