| Emmanu3l a întrebat:

Salut ce se intampla daca bei 12 doze de red bull una dupa cealalta sau mai mult de 12 doze? poti face infarct? daca bei sa spunem 16-20 de doze una dupa cealalta faci infarct?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Buna.
Tu ai o problema cu capul.
Pa, pa.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Si dupa 2 poti face infart. Depinde de organism.

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

Faci infarct doar daca ai probleme la inima sau grasimi multe in sange altfel nu stiu ce sa zic. Ai putea totusi face stop cardiac chiar daca esti sanatos dar mai greu.

| N0xEterniS a răspuns:

Prea mult duce la batai iregulate de inima si pe o perioada mai lunga iti afecteaza grav ficatul si rinichii.

Daca ai probleme deja cu inima, s-ar putea sa faci. Daca ai o inima sanatoasa, cred ca tremuri, ai multa energie si s-ar putea sa intri in panica.

| TheSoldier a răspuns:

De ce ar face cineva una ca asta? O sa ai probleme mari cu sanatatea.

| DorinM a răspuns:

Dar de ce ai bea 12, 16 sau 20? Nu fa experimente pe sanatatea ta.

| Huntress a răspuns:

NU ÎNCERCA! laughing Păi, nu știu ce poți păți, dar sigur nu o să-ți fie bine...

| Cata240 a răspuns:

Si de la 4-5 doze poti face. Nu stiu daca apuci sa bei 12.