| anonim_4396 a întrebat:

Salut, ce se intampla daca nu tratez varicocelul? Trebuie neaparat operatie sau este si tratament naturist?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Dacă nu sunt dureri atunci nu se întâmplă nimic. Este vorba doar de estetică.

| zilog a răspuns:

Simplu putrezesc ouțele apoi trebuie să țî-le scoată
rezolvarea naturală ar fi să nu mai porți chiloți cu ață în mersi-dos
și din oră în oră să iei biluțele in pumn si să tragi de ele în jos nu tare să te doară
și să ții măcar 10 minute la fiecare oră tras de ele în jos
și gata ai scăpat
în maxim 2 ani biluțele coboară la locul lor și nu mai putrezesc.

| Denila123 a răspuns (pentru zilog):

Salut am si eu acceasi problema