| musetica a întrebat:

Cum pot sa ma tratez de gastrita in mod naturist?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Anna
| Anna a răspuns:

Mananci putin si des, cel putin 3 mese pe zi, renunta la bauturile acidulate, la alimentele prajite in grasime, la cafea, alcool, carnea grasa, mezelurile grase, legumele tari:ceapa, mazarea, fasolea, bea multa apa plata, mananca carne de pasare si vita dar fiarta, consuma supe si ciorbe, legume si fainoase foarte bine fierte, oua fierte moi, orezul fiert, sucul de cartofi, nuci de cocos...etc

9 răspunsuri:
mlm
| mlm a răspuns:

Foloseste obligeana(o lingurita de 4 ori pe zi), musetel macerat la rece(2 linguri se adauga intr-un litru de apa si se lasa de seara pana dimineata, cind se strecoara), se consuma toata cantitatea intr-o zi, inaintea meselor, coada soricelului praf.Sanatate.

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Cu suc de cartofi(un pahar) inainte de fiecare masa, e un excelent pansament gastric.Sanatate.

cristian
| cristian a răspuns:

Cu lapte crud preferat de capra, cu suc de cartofi, suc de varza.

assiris
| assiris a răspuns:

Sunt multe remedii naturiste, dar face minuni un tratament cu suc proaspat de cartofi de 3 ori pe zi.

| mioara a răspuns:

Ia green care

| mioara a răspuns:

Consulta un dr

| Alin_Alinush_1992 a răspuns:

Va spun eu nu va mai chinuiti cu tot felul se sucuri cu putine grasimi sau deloc mezeluri legume tari ceapa sucuri acidulate etc singura solutie e sa va taie medici la asta o sa ajunga fiecare dintre noi