| numesiprenume0 a întrebat:

Ce suplimente naturale sunt recomandate pentru a lua in greutate? Pentru barbati. Ofer funda!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
11 răspunsuri:
| Mosotti a răspuns:

Nici un supliment, trebuie sa ai Kcal in plus, de exemplu daca mananci doua ciocolate pe zi in afara de ce mananci acum de te mentii, o sa iei 4, 5 Kg lunar. E doar un exemplu. iti alegi ce vrei sa mananci in afara de ce mananci acum adica mancarea cu care te mentii.

| RoCkKiD a răspuns:

Nu exista suplimente de ingrasat, din motive destul de evidente.

Daca vrei sa pui pe tine iei recomandarile de la slabit si le intorci pe dos. Deci, paste, paine, cartofi, orez etc + sucuri carbogazoase, dulciuri + orice prinzi mancare fast food, evident in cantitati cat mai mari.

Eu zic stotusi sa nu faci asta. Daca nu cumva esti subnutrit, pentru sanatatea ta e mai bine cum esti acum.

| Werrich a răspuns:

Dieta rapida de îngrășare garantată:
Mic dejun: chipsuri, o sticla de Coca-Cola de 2.5 Litri
Prânz: shaorma cu de toate, o sticla mare de Pepsi
Cina: burgeri big tasty, 2 energizante

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

rolling on the floor Mancare grasa, jumari, avocado.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

I wish I had your problem. Poti manca fast food, cum zic cei de mai sus. A, vrei sanatos? Doi pumni de nuci pe zi, un borcan de unt de arahide si 2 ciocolati negre pe zi si te ai rezolvat intr o saptamana. Acum pe bune, probabil si eu sunt mai putin empatica la momentul actual, dar cum naiba sa ai probleme la ingrasat? Cat poate omul sa arda, 3000 de kcal pe zi maxim? Ca doar nu e elefant. Are atatea variante, mancarea e la tot pasul, gaseste omul ceva. Crede-ma, iti zice o artista in ingrasare, care se chinuie in fiecare zi sa ramana slaba. Vrei sa te ingrasi ca sa pui masa musculara? E cam acelasi lucru cu ingrastul,, traditional". Probabil ti-ar fi necesare mai multe gr de proteine la primul, dar proteinele pentru oricine sunt mai bune mai multe, dar nu exces.

| AlexElektro1987 a răspuns:

Nu exista suplimente care te ajuta sa iti maresti greutatea, poate care iti maresc apetitul. Daca vrei sa iei in greutate, trebuie sa ai un aport caloric mare, nu sa iei suplimente.

| gratargratar a răspuns:

E simplu sa te ingrasi: mananci gras (hamburgeri de exp.), multe ducliuri (Mars, Kinder etc.) si sucuri ce contin mult zahar (cola).

Daca bagi la fiecare masa un hamburger, un baton de Mars si o doza de cola, te faci ca porcul in cateva luni.

Alta varianta ar fi dieta cu mici si bere, macar o data pe saptamana. Un amic s-a facut ca mingea ca urmare a ei, si acum se rostogoleste pana la serviciu.

Dar sa fi atent, ca cresterea in greutate vine cu cresterea colesterolului (!) care este daunator pe termen lung - ingusteaza lumenul vaselor de sange.

Personal nu recomand sa cauti cu tot dinandinsul sa iei in greutate. Lasa-ti organismul sa fie asa cum e programat genetic.

| CatalinB11 a răspuns:

Ca si supliment natural iti recomand spirulina. Are o concentratie mare de proteine per suta de grame. Poti intra pe linkul urmator si comanda, are concentratia de 66g proteine per suta de grame(un piept de pui are in jur de 17g de proteine), este ieftina, organica si este sub forma de comprimate. De aici mi-am comandat si eu de mai multe ori si am fost foarte multumit. Dat fiind ca nu are un gust prea placut, cea sub forma de pudra este mai greu de administrat, ramane multa pe fundul paharului, se raspandeste in toata gura, etc. Spor!

| Blackrose18 a răspuns:

Pâinea indicată este cea făină de grîu integrală, din tărâţe de ovăz sau secară, unsă din belşug cu unt de arahide, gem, miere, cremă de brânză sau presărată cu seminţe.

Cartofii, porumbul, morcovii, sfecla, mazărea sunt de preferat legumelor care conţin multă apă de tipul broccoli, conopidei, fasolei verzi, ţelinei sau castravetelui. De asemenea, sunt de preferat fructele dense precum bananele, perele, merele, cele uscate în locul portocalelor, piersicilor, prunelor sau pepenelui. Supele-cremă sunt de asemenea indicate dacă nu există vreo problemă de sănătate legată de cantitatea de sodiu din organism. Când gătiţi adăugaţi ulei din belşug peste preparate. Cel mai sănătos este uleiul de măsline, dar şi cel de palmier, la fel şi untul. Cei mai puţin sănătos, pentru că are mulţi acizi omega 6 proinflamatori, dar totuşi acceptabil, este uleiul de floarea-soarelui şi cel de arahide.

| Kajun a răspuns:

Fasole.

| Sellyteador a răspuns:

Eu iti recomand dieta mckfc inventata de un geniu adica eu: mananca la cel putin o masa pe zi MC sau KFC (nu salate prostule), mai degraba niste nuggets si un mcpuisor sau un american bucket. Hai bafta gibon schilod