| supremxxxoxo a întrebat:

Ce vitamine cu proteine,calciu,minerale, E,B, A.(.) se gasesc la farmacii? Eu vreau sa iau aceste vitamine pentru la sala de forta! Consum alimentele corespunazatoare pentru vitamine dar mai am lipsuri! Ce vitamine sa cumpar? Nu vreau steroizi! FUNDA

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| johnnyboby a răspuns:

Deci mergi direct la un medic specialist care iti va recomanda vitaminele pentru varstra ta.nu lua vitamine dupa ochi unele vitamine se iau in combinatie cu alte vitamine pentru ca organismul sa le asimileze mai rapid.niste analize ar fi benefice pentru a vedea daca ai carente de vitamine si ce anume trebuie sa suplimentezi.inceraca sa nu iei proteine din primele luni de sala.mai intai acomodeaza muschii cu efortul. exista riscul sa nu te tii de sala si proteinile alea nu prea fac bine la ficat. spor la treaba

| supremxxxoxo explică (pentru johnnyboby):

Fac sala de 1 an! Si nu vreau sa iau vitamine ducandu-ma la doctor! Multumesc oricum!