| SketchFEVER a întrebat:

Chiar azi a inceput sa ma doara o masea plombata acum 1 an (mai exact in Mai 2016). Este o durere continua, simt ca si cum "m-ar strange" maseaua, a inceput dimineata dupa ce a inceput sa ma doara doar cand mestec. M-am spalat pe dinti cu Parodontax si momentan nimic. Este nevoie sa ma duc la stomatolog sau pot doar sa iau un medicament. Mentionez ca de cateva zile am si o mica gaurica in plomba, dar nu ma durea pana acum.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| christall a răspuns:

Daca ai o gaurica in plomba pe acolo intra mancare, aer si te doare nervul. Cel mai bine e sa te duci la dentist, chiar la acelasi, ca ar trebui sa nu-ti mai ia bani, cel putin al meu asa face.