| anonim_4396 a întrebat:

Salut, cine îmi poate recomanda o alternativă mai ieftină, dar în același timp la fel de calitativa de picături pentru ochi (lacrimi artificiale)?
Eu în prezent folosesc hylo gel și vreau să știu dacă există un alt produs mai ieftin cu aceleasi substanțe

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Metode traditionale naturiste!
1. Nu te uita indelungat pe ecran, fara sa clipesti!
2. La intervale de 2-3 minute uite-te si in alta directie decat ecranul!
3. Practica gimnastica oculara (de vedere) permanent!

Nici una din metodele de sus nu te costa nici un ban, dar iti pastreaza mult mai bine vederea decat picaturile artificiale!

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Salut cine imi poate recomanda, medicul tau oftalmolog, la el trebuie sa mergi, nu lua medicamente fara recomandare medicală, mergi la medic sa te consulte, ce varsta ai? Esti fată sau băiat?

| sierra1 a răspuns:

"Salut, cine îmi poate recomanda... picături pentru ochi"

Evident medicul (sau primești recomandări și de la cizmari?)

| albastru777 a răspuns (pentru sierra1):

Era sa zic eu de la cine, dar ma abținwinking

| sierra1 a răspuns (pentru albastru777):

Nu e bine să te abții, exprimă-te!

| WhiteLife a răspuns:

Cel mai bine este sa mergi la medic, daca nu poti ajunge curand, mergi la o farmacie apropiata si discuta cu un farmacist. Ei iti pot spune alternativele si preturile.

| EaEmma a răspuns:

Buna ziua! iCross sau gel de ochi Green People. Sanatate!

| Noname2128 a răspuns:

Bună, picături oftalmologice Tobradex, sunt cele mai bune și ieftine în jur de 7 lei sticluța. Mie îmi erau recomandate sa le folosesc din ora în ora în ambii ochii și acest tip de picături pot fi folosite de oricine. O zi faină.