| Mihay10 a întrebat:

Salut ...Cine imi poate spune si mie un dezinfectant pentru gauri.Am o gaura in buza de ieri si l-am tot dezinfectat cu betadina dar acum vreau sa il dezinfectez cu altceva mai bun. Cine ma poate ajuta? Funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| JohnnyBi a răspuns:

Apa oxigenata e poate cel mai bun dezinfectant. Un asemenea rol il are si ceaiul de pelin (nu bag mana in foc ca e la fel de bun, dar nu ustura la fe e rau). Alt dezinfectant bun e spirtul, daca nu ai altcev la indemana si vodka e buna

2 răspunsuri:
| ForeverLivingProducts a răspuns:

Buna sunt consilier pentru un stil de viata sanatos..Compania pe care o reprezint are un produs natural din gel stabilizat de aloe vera si propolis.Se numeste Aloe First, este denumit si pachetul natural de prim-ajutor. Daca doresti mai multe informatii imi lasi un mesaj sau pentru documentare intru pe site-ul companiei www.foreverliving.com O zi frumoasa

| Luca1999 a răspuns:

Pai cel mai sumplu e sa te duci la medicul de familie si iti va spune el