| Darko18 a întrebat:

Salut, cine ma ajuta si pe mine, cum sa scap de tuse? de luni sunt bolnav dar de ieri am inceput sa tusesc mai tot timpul, a inceput sa fie cam neplacut. va rog ajutati-ma!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
gyzzard
| gyzzard a răspuns:

Cum e tusea? Uscata sau expectoratii? Simti ca tusesti din plamani sau ca si cum ai avea ceva in gat care te ineacha?

| Darko18 explică (pentru gyzzard):

Nu stiu cum sa iti raspund, din gat tusesc si de fiecare data cand turesc, simt un gust sarat de parca am mancat sare si cand beau apa am impresia ca e forte suptire apa si ma daranzeaza lin gat.

| gyzzard a răspuns (pentru Darko18):

Incearca cu Voseptol (daca nu esti alergic la miere sau propolis). Ia cate 2 pastile de 3 ori pe zi. Inceaca si niste tatum verde solutie. Daca dupa a doua doza nu ai observat nici un efect, fa o vizita la doctorul de familie ca iti trebuie sa treci pe antibiotce.

| Robertttttttt a răspuns:

Ca sa scapi de tuse Iti recomand mai multe optiuni: Fervex pentru adulti, Aspirin+C, Coldren Max Grip Lemom. Ia una dintre ele desigur iti recomand Fervex e mai de demult si are si evect mai bun ia unul dala seara si culcate dimineata nu o sa te mai trezesti cu tuse! Iti garantez! Bafta!

| IngerAlb a răspuns:

Du-te la doctor, s-ar putea sa ai o pneumonie

| andreinechifor a răspuns:

Bea multe lichide ceaiuri