| AmxMod a întrebat:

Hey ajutati-ma... cum pot sa scap de un tic, ticul meu este sa tusesc, nu sunt bolnav mi-am facut analize peste tot si nu am nimic decat tic care ma face sa tusesc din gat, adica simt eu ca ma manca ceva in gat si ma face sa tusesc dar nu este tusa ca si cand esti bolnav, este un tic care il fac eu si vreau sa scap de el, cum as putea?

Răspuns Câştigător
| gabrriela a răspuns:

Cred ca este vorba doar de autocontrol, daca iti dai seama cand o faci sau cand vrei sa o faci, poti sa te controlezi.

1 răspuns:
| LonelyLoner92 a răspuns:

Incearca sa te abtii, sa ai vointa deoarece numai asa poti scapi de tic, succes