| Luci88 a întrebat:

SALUT COLEGII, daca nu am un ochi, pot obtine permis de handicap? sunt sofer si mii cam greu cu parcarile. i un permis de handicap m-ar ajuta foarte mult. va multumesc pentru intelegere. funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Tu vrei sa iti tai singur elanul?
Pai daca ai probleme de sanatate, nu te gandesti ca iti va suspenda si permisul atat timp cat tu doresti un grad de handicap?
Eu zic sa stai linistit, ori sa renunti la sofat si sa primesti gradul de handicap.
O seara bunahappy

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Hai sa fim seriosi, cum sa obtii certificat de handicapat (nu permis) pentru nevazator sau cu vederea foarte slaba daca tu ai permis de conducere?

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ai doar un ochi si permis?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie sa îl scoți și pe celalalt.

| Luci88 explică (pentru anonim_4396):

Da? a il scot eu lu mata fraiere. sa te lasa si pe tine dm fara un ochi bule

| anonim_4396 a răspuns (pentru Luci88):

Ți-l scot eu pe gratis stai liniștit laughing

| vladeusebiu a răspuns:

Mai soferasule nu exista permis de conducere pentru handicat, ca sa ai permis de conducere trebuie sa fii apt din punct de vedere medical. eu zis ca daca tot ai probleme sa te duci sa predai permisu pentru ca esti un pericol public.