| vali54 a întrebat:

Salut, cred ca am racit rau sau m a prins un virus ca ma ia cu frisoane dupa aia un pic da temperatura o si ma doare si in gat voi ce medicamente imi recomandati sau ce credeti ca am?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| jo_7646 a răspuns:

Paracetamol,ceai cu lămâie și miere!
Însănătoșire grabnica!

| Anonimus905 a răspuns:

Du-te la doctor.Numai el iti poate da ce iti trebuie nu noi, poate noi iti recomandam un medicament de gat si tu ai de fapt ceva la plamani...

| Ðean a răspuns:

Eşti răcit, îţi recomand să bei ceaiuri, bea un Coldrex, fă-ţi o baie fierbinte la picioare cu niste sare mai mare in ea şi dacă chiar vrei sa scapi udă-ţi si şosetele cu oţet şi stai în plapumă după astea.

Fără să foloseşti medicamente, care mai mult îţi fac rău decât bine. Să te faci bine repede!

| vali54 explică:

PS nu am simptome de voma si diareie doar alea din primul mesaj

| vali54 explică:

Salut fratilor mersi pentru raspunsurile voastre o sa dau curand funda si cine n o sa ia funda o sa ia voturi da mie nu-mi-a trecut din potriva sa mai agravat cred ca trebuie sa ma duc la doctor ca nu mai pot a inceput sa m-a doara si capu si nu stiu de ce da cand imi iau pastilele ma duc in pat ca ma simt obosit de ex ieri am adormit la 21:00 de obicei stau fara probleme pana pela 1 noaptea da ziua nu ma simt obosit bine hai va salut

| MrpPaul19 a răspuns:

Ia Fervex, Theraflu, Paracetamol poti intreba la farmacie, eu spun ca ai o viroza