| karma123 a întrebat:

Salut,cred că am varicocel, acum 3-4 luni m-a durut testiculul stâng cam 1 ora și acum daca pun mana pe el și caut, găsesc o vena care sta mai umflata si dacă o apăs mă doare.Dar daca nu o fi varicocel? Daca o fi altceva? Dar cred că varicocel este, rata este de 98% la tineri. Nu mă doare testiculul când merg,nu mă doare când stau in picioare,nu mă doare deloc, doar daca apăs vena simt o durere de scurt moment, daca as avea varicocel după ce scrie pe mai multe site-uri as avea varicocel stadiul 0-1.Ce as putea face? Nu vreau intervenția chirurgicală

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Ionutzishugo a răspuns:

Salut.Unde zici că e vena aia? Eu am o vena care se umfla pe testiculul drept când stau in picioare dar asta se întâmplă după ce m-am lovit la testicul.La tine unde e vena aceea? Pe testicul? Cum e tare sau moale?

| Ionutzishugo a răspuns (pentru Ionutzishugo):

Dar la mine nu știu dacă e varicocel dar mă rog lui Dumnezeu să nu fie.Raspunde te rog. Unde e vena aia la tine? Se umfla doar când stat în picioare?

| Ionutzishugo a răspuns:

Vreau sa îți trimit mesaj dar nu pot că sunt junior.Te rog intra la setări sa da acolo să poți primi mesaje de la toți membrii TPU.