| Legion7X a întrebat:

Salut,cremă hemoroizi buna ce recomandati?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Lukasssz a răspuns:

Procto-glyvenol

12 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

"HEMORZON"
Ieftin si se gaseste in toate farmaciile.

| Legion7X explică (pentru Bula):

Ai asa ceva? Este bun ca efect?

| Bula a răspuns (pentru Legion7X):

Da. Il folosesc la nevoie.
Te speli dupa scaun cu apa calduta, te stergi la uscat, dupa care aplici putin, intins subtire.
Te imbraci dupa un jumat de ora, sa se absorbe, sa nu se stearga.

| Legion7X explică (pentru Bula):

O sa încerc.Treaba este să se reduca homoroizi am interni. Am un unguent proctoliz med, care este bun cât de cât. dar Eu mă constip și de la cartofi fierti goi sau tocănuri cu puțină pâine miez. Sângerari nu am. fructele mere, prunele nu prea au efect, și nici nu poți să mănânci toată ziua prostiile lor de pe net că nu țin la burta. Poate dacă eram vaca laughing Ce alimentație ai, mănânci cu pâine fara sau cu mămăligă?

| Salontanul a răspuns (pentru Legion7X):

Atunci trebuie sa mergi sa rezolvi si cu constipatia! Eu am avut constipatie cronica si m-am tratat cu medicamente dar si praf de rosii, capsule. Mai nou mananc cel putin o rosie seara si dimineata si beau bulion. Merg zilnic la WC si de 2-3 ori.

| Legion7X explică (pentru Salontanul):

Este bine. Un colon sanatos știu că își face necesitatiile pe fiecare zi.

| Lukasssz a răspuns (pentru Legion7X):

Poti sa folosesti si ulei de parafina

| Bula a răspuns (pentru Legion7X):

Nu mananc sau gust doar foarte putin: orez, carne prajita, afine, ciocolata neagra (si alte alimente care fac constipatie).
Mananc multe legume fierte, prune, mere. Rosiile de asemenea sunt bune. Beau lapte sau lapte batut cate o cana dimineata si seara. Cand am constipatie, mananc si cate o felie de paine cu untura.
Alimentatia este cheia consistentei scaunului!

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Reparon. Se gaseste numai in Hungaria. Am folosit 3-4 zile, dimineata si seara, pe supozitoare Hemorzon. Am peste 12 ani de cand nu mai am probleme. Sotia mea a folosit mai mult timp dar a scapat si ea. Un tub poate costa in jur de 40 lei.
https://reparon.hu/betegtajekoztato-kenocs/
Daca ai pe cineva care merge in Vest se poate opri la o farmacie si sa-ti ia. Daca se opreste la o farmacie de granita poate plati si in lei. Daca nu in Euro daca nu are Forinti.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ultraproct e foarte bună

| sierra1 a răspuns:

Un medic iți recomandă dar DUPĂ un consult!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cicatridina supozitoare sau unguent.