| AndreiAndrei89 a întrebat:

Cum ar trebui sa fac la sala exercitiile in asa fel incat sa cresc in brate,chiar daca asta inseamna sa nu am forta foarte mare?(ma intereseaza doar sa imi maresc corpul, nu sa am forta)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| AlexanderAlex1 a răspuns:

Salut, in primul rand trebuie sa iubesti sala si fie parte din viata ta, sa nu te lasi dupa doua luni ca nu vezi rezultate. Trebuie sa faci ani intregi sala si sa ai alimentatie corecta + suplimente (nu sunt obligatorii). Prin suplimente ma refer la creatina, proteine etc. STEROIZI sa nu iei, nu ai de ce, tu faci de placere sala, pentru fete, etc, nu sa participi la concursuri mari.
Important este si antrenamentul, dar cel mai important este alimentatia. Degeaba faci antrenament de 2 ore daca cand ajungi acasa mananci toate prostiile. Trebuie sa mananci alimente ce contin proteine. Trebuie sa mananci pana la sfarsitul zile in jur de 1.5/2 grame de proteine pe kg.
Inca un sfat, sa nu asculti toti mucosii de la sala. Important este sa faci exercitii cu greutati mai mici si 8-10 repetari si corecte de cat sa bagi greutate mare, repetari putine si gresit facute.
Daca mai ai nevoie de ajutor imi poti da mesaj.
Bafta

3 răspunsuri:
| Laura a răspuns:

De asta-s pline străzile de încordaţi metrosexuali...

| kteichd a răspuns:

Poti sa te ingrasi, dar ca sa ai "brate mari" trebuie sa ridici greutati adica sa faci si forta ca altfel nu ai cum

| kiri11 a răspuns:

Suplimente, cresterea in masa este grea daca nu mananci peste 3000 de calorii in tine zilnic si chiar si asa ai nevoie de suplimentare. Citeste despre formexplode, recomandare din partea unei persoane pe care o cunosc foarte bine si are efecte. (mentionez ca barbatul care il foloseste a fost grasut, dar el nu baga 3000 de calorii zilnic)