| Mitrecelmare a întrebat:

Salutare tuturor. Am 16 ani si as vrea sa imi mai definesc corpul si sa cresc in marime. Ce exercitii ar trebui sa fac sa imi maresc muschii si sa arat mai bine? Ar trebui sa ma apuc de sala direct sau mai trebuie sa lucrez acasa? Si ce ar trebui sa mananc? Proteine? Carne, oua?

5 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| HDR10 a răspuns:

E cam devreme sa incepi la varsta asta. Inca esti in crestere si daca fortezi de pe acum, risti sa nu te mai dezvolti.

| Mk01 a răspuns:

Multe proteine să mănânci(aici intră,carnea, fasolea, lactatele, etc etc), şi să faci cel puţin 5 ore de sport pe săptămână(jumate de oră alergat, jumate abdomene şi flotări(scândură flotările şi abdomenele şi în lateral, poţi să te uiţi pe net dacă e).La sală te poţi duce după două-trei luni de astfel de antrenament ca să nu te duci plantă că râd ăia şi cu curu de tine.

| Cosmin86 a răspuns (pentru Mk01):

Doar cu abdomene si flotari lucrezi 2 grupe ( abdomen si piept ), restul cui le lasi?

| Mk01 a răspuns (pentru Cosmin86):

Păi mă gândesc că el asta ar vrea. Oricum se pot adăuga exerciţii gen fluturări, tracţiuni, etc etc. E plin internetu ce Dumnezeu :3.