| Jokers666 a întrebat:

Cum as putea sa imi drept postura ca simt dureri la coloana vertebrala si la gat. Cine ma ajuta va primi Funda!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| zilog a răspuns:

Pe scurt exista unii oameni care se ocupa cu masaj care au școli autorizații și diplome sa tragă de toate oasele tale până când ele pârâie și apoi știu să le pună la loc.
Sunt mult mai calificați. un fel de ortopezi!
După ce te salvează din starea asta dormi pe mocheta nu in pat!
Ia o pastila de alanerv/zi
https://www.farmacia-arsene.ro/tonice-pentru-creier/alanerv-20-capsule.html

bagă și 1 capsulă de
https://www.amazon.co.uk/Balmul-RoboFlex-30-Capsules-Biopol/dp/B07PH9XCM8

și înceară să te miști continu în cât mai multe poziții ziua! să folosești toate posibilitătile ca o incheietură să se îndoaie.

Iar ca să nu mai vină la tine durerea daca 1 minut/oră stai în picioare cu mâinile ridicate în sus dar îndoit spre spate
nu în fața
ci te lași pe spate stând în picioare cât de mult poți tu
azi puțin mâine încă puțin
să vezi că o să te simți mult mai odihnit

5 răspunsuri:
| zilog a răspuns:

O uKraienianca blonda cu părul lung până la fund și ochii verzi de 16 anișoriwinking
love.mail.ru

| Jokers666 explică (pentru zilog):

Da aia mai rau imi rupe coloana decat sa o indrepte

| zilog a răspuns (pentru Jokers666):

Atunci mergi la unii care se cheama PRACTORI care trag de tine si te rup in toate felurile iti trag de gat pana cand crezi ca o sa te lase paralizat si iti parie fiecare os in parte ca vrea sa te omoare

apoi te apuci de dormit pe scandura pe dusumea pe mocheta nu in pat ca sa nu se mai intample asta pentru ca ai dormit pe saltea cu prea multe arcuri prea de fite ce tie iti trebuie norisor de puf
dracusorii in epoca de piatra dormeau pe norisori rz bombon de plus milioane de ani oamenii au dromit prin pesteri direct pe iasca
pe muschi de padure pe pamant
omul nu e facut sa doarma pe arcuri
apoi mananci in fiecare zi o capsula de alanerv
repara coloana nervii sunt niste vitamine
sa nu iei alt ceva ca e teapa pentru ca nu se gasesc la multe farmacii sau clientii lor pentru ca sunt putine si le da spaga oamenii sa le pastreze o sa vrea sa te abrambureasca
apoi mai iei niste pasteile 1 pe zi de roboflex
si bagi miscari tot timpul nu la sala ci in autobuz in oras in metrou pe strada intinzi su tu mainile in sus
mai misti mijlocul
sai misti mainile ca la gradinita faci roata mica cu mainile
chestii din astea sa se miste fiecare articulatie cat de des poti
CEL MAI IMPORTAT NU AI VOIE SA LUCREZI MAI MULT DE 30 MINUTE IN ACEEASI POZITIE CA O INCURCI
la fiecare 30 minute te ridici de pe scaun si faci ceva gimnastica aerobic mai te misti si tu putin
apoi dai capul rotund rotund il lasi moale sa atarne sa balangane si il invarti roata roata asa lananganind pe langa tifaci cercuri cu capul din 10 in 10 minute cate 1 cerc sa zica oamenii ca esti nebun
dar nu conteaza merge pentru coloana
apoi incerci la fiecare ora sa stai 1 minut in picioare cu mainile in sus lasat pe spate ca si cand ai vrea sa te apleci pe spate
si stai asa 1 minut sa vezi ce bine e

| Jokers666 explică (pentru zilog):

Nu prea am inteles nimic dar merita citit ce ai scris acolo ai depus mult efort fizic si oricum te apreciez ca de pe mine poti sa fi poet sa scrii poezi sau daca vrei poti sa fi scritor ca nu ii ceva rau. Oricum bravo

| zilog a răspuns (pentru Jokers666):

Pe scurt exista unii oameni care se ocupa cu masaj care au școli autorizații și diplome sa tragă de toate oasele tale până când ele pârâie și apoi știu să le pună la loc.
Sunt mult mai calificați. un fel de ortopezi!
După ce te salvează din starea asta dormi pe mocheta nu in pat!
Ia o pastila de alanerv/zi
https://www.farmacia-arsene.ro/tonice-pentru-creier/alanerv-20-capsule.html

bagă și 1 capsulă de
https://www.amazon.co.uk/Balmul-RoboFlex-30-Capsules-Biopol/dp/B07PH9XCM8

și înceară să te miști continu în cât mai multe poziții ziua! să folosești toate posibilitătile ca o incheietură să se îndoaie.

Iar ca să nu mai vină la tine durerea daca 1 minut/oră stai în picioare cu mâinile ridicate în sus dar îndoit spre spate
nu în fața
ci te lași pe spate stând în picioare cât de mult poți tu
azi puțin mâine încă puțin
să vezi că o să te simți mult mai odihnit