Întrebare recomandată | DanielB25 a întrebat:

In urma unei cazaturi pe niste scari alunecoase intr-o noapte, m-am lovit la coloana vertebrala si mi-am tasat o vertebra. Asta s-a intamplat aproximativ acum 2 ani. In urma cazaturii simt ocazional dureri de spate dupa ce stau prea mult timp pe scaun fara ca coloana sa fie intr-o pozitie dreapta perfecta sau cand stau aplecat. Ce tratament as putea sa fac sa diminuez aceste dureri?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Moonlight123 a răspuns:

Trebuie sa consulti un doctor care iti va recomanda ori sa porti un corset medicinal care te ajuta la sustinerea coloanei, ori sa faci cateva sedinte de fizioterapie care te va scapa de durere dar trebuie repetate o data la cateva luni.

1 răspuns:
| mona a răspuns:

Cred ca medicul e in masura sa prescrie un tratament si pana atunci daca vrei sa iti aline durerea cateva ore poti lua pastile de ibuprofen sau midocalm