| anonim_4396 a întrebat:

Cum pot scăpa de cicatricile post-acneice?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Doar prin peeling chimic sau microdermabraziune. Nicio crema de pe lumea asta nu poate inlatura asa ceva.

| alex15ccc a răspuns:

Vorbeste cu un dermatolog, insa tratamentele sunt foarte scumpe

| gothicbat a răspuns:

Poți încerca o perioadă să-ți faci măști cu miere de albină, zeamă de lămâie, gălbenuș de ou etc, însă nu știu dacă te scapă de ele definitiv, poate doar le amelioreză.
Ar fi bine să mergi la niște profesioniști, ei vor ști să te ajute.

Răspuns utilizator avertizat