| maxim789 a întrebat:

Salut,cum sa ma ingras sanatos sau cu vitamine? Dau funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Faci exact INVERS ca la cura de slabire.

| anonimg a răspuns:

Fa-i cadou mamei tale cartea aceasta: https://www.viatasisanatate.ro/......-herghelia
Si spune-i sa iti gateasca dupa ea.

| CUZMANOVJ a răspuns:

Buna ziua! Daca aceasta constitutie este genetica nu veti castiga foarte mult in greutate, avand probabil un metabolism foarte intens. Suplimentele nutritive pe baza de miere (Apivitas forte, Vitalizant-energizant forte) si cele proteice (Nutri Fort, batoane proteice, Prot 85) va pot ajuta sa castigati in greutate. Mesele bogate in proteine si dulciuri, mancatul unei cantitati considerabile de alimente seara, practicarea unor exercitii fizice usoare, odihna, eliminarea factorilor de stress pot influenta in mod pozitiv ingrasarea. De asemenea va puteti adresa si unui medic endocrinolog sau nutritionist.