| CorleoneGyovanny a întrebat:

Salut.
Cum scap de ptiriazis versicolor?
Am aceasta afecțiune la nivelul pielii de vreo câțiva ani si spatele e aproape plin de pete maronii la fel și pe mâini, am de la umăr în jos.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

La un dermatolog ai fost?

| dullcat a răspuns:

Buna.Daca tratamentele de la dermatolog nu au functionat, slabe sanse sa gasesti ceva remediu miraculos pe aici. Poti totusi incerca.Nu ma aflu in aceeasi situatie, dar pot spune ca si eu am eczeme care tot dispar si reapar (in zona talpilor), chiar daca am aplicat diverse de la dermato, asadar m-am obisnuit cu ideea.