Întrebare recomandată | MySelf94 a întrebat:

Cunoaste cineva vreun doctor chirurg ortoped de specialitate? Ma refer la genul de doctor care sa lucreze cu metode cat mai eficiente pentru ca un membru superior sa isi recapete functionalitatea cat mai mult, eventual si pentru sport de performanta (bineinteles dupa o recuperare ca la carte). Multumesc anticipat!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| MadalinaMihai a răspuns:

Nu stiu din ce oras esti, dar eu fac referire la Iasi unde este Prof. Dr. Paul Botez. Privind recuperarea... functionalitatea, mobilitatea etc, este nevoie de un kinetoterapeut foarte bun si tot in Iasi fac referire la Alexandru Lefter ( un can google him). In rest totul depinde de tine, de ce afectiune suferi si ce sport practici ca sa ai niste idei.
Sper ca ti-am fost de folos.

| MySelf94 explică (pentru MadalinaMihai):

Multumesc pentru sfaturi, eu sunt din jud. Ialomita. Ar fi mai bine undeva in Bucuresti sau Constanta (stiu ca pe acolo mai sunt specialisti). Daca cineva cunoaste in partea asta a tarii ar fi perfect. Oricum, multumesc MadalinaMihai pentru sfat.

1 răspuns: