Întrebare recomandată | Xenia16 a întrebat:

Ce metode in afara de prezervativ sunt eficiente? Ma refer la metode feminine de protectie.

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Pentru a preveni LUNAR o posibilă sarcină se RECOMANDĂ următoarele metode : prezervativ, tablete anticoncepţionale ( prescrise de MEDIC ), ovule sau creme spermicide/contraceptive, metoda "calendarului" ( când ai ciclu regulat ), prezervativul feminin, plasturele contraceptiv, sterilet, etc.

Toate cele bune.

12 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

Anticonceptionalele se folosesc pentru protectie.

| Alcyon a răspuns:

Cele mai bune-s anticonceptionalele si steriletul.

| Grimmjow69 a răspuns:

Ar fi o metoda: Anticonceptionalele.

| RAY a răspuns (pentru Grimmjow69):

Clar sau daca stii cand esti in perioada de fertilitate

| Grimmjow69 a răspuns (pentru RAY):

Am uitat sa mentionez si asta, buna remarcatie.happy

| RAY a răspuns (pentru Grimmjow69):

Prostituatele in evul mediu ce metode foloseau, parca spalarea vaginului dupa sex

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cea mai eficienta metoda de a face sex si a nu ramane insarcinata este practicarea sexului anal si a sexului oral. Prezervativul si foitele chinezesti ar fi indicat pentru sexul vaginal dar mai exista si accidente

| ridhimagupta a răspuns:

Pilula de a 2 a zi, anticonceptionalele

| larisalary12 a răspuns:

Sterilet

| VladSpita a răspuns:

Tablete anticoncepţionale

| tipa a răspuns:

Anticonceptionalele sau sterilet!