| JustWannaDance a întrebat:

Salut :d
straight face

De ce ma comport ciudat?sad,
Uit anumite lucruri?,
Nu realizez pe moment ce vorbesc cu anumite persoane?,
Sunt aproape mereu trista, nervoasa, plictisita, n-am chef de nimic (nici macar sa mananc...), sunt agitatastraight face...
Ce am patit? crying

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
17 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Probabil ca ai astenie de primavara, ca multi altii!
http://www.topfeminin.ro/sanatate/medicina+alternativa/astenia+de+primavara

Apache
| Apache a răspuns:

Esti adolescenta...

| JustSimple a răspuns:

Alearga 15-30 minute pe zi,distreaza-te,nu acorda atentie tuturor lucrurilor marunte,ingrijeste, asculta muzica, mananca ce-ti place cel mai mult.

| Candy a răspuns:

La fel mi se intampla si mie.Dar eu inkerk sa trec peste aceasta faza.
imi chem prieteni ( ma distreaza)
cand sunt nervoasa fa ceva care sa iti placa
esti plictisita ( se mai intampla ) joacate cu cainele sau udal ( la mine functioneaza)
se mai intampla nu ti-a intamplat nimic
e ceva normal
esti molesita nu tie foame
e un lucru normal al maturitari
nervozitatea,plictiseala, si pieritul de la mancare, sau cheful fara nimic
astea sunt niste lucruri banale
ii se intample orikui
nu-i nimic ciudat in asta
si a uita
eu uit si ce am facut ieri
sau ce vroiam sa fac

uitarea nu este un semn ca esti o ciudata

stai linistita
problemele tale sunt normale

inkearka sa mai iesi afara
si sa te distrezi

o sa treci peste astea

si spune-le si parintilor
ei cred ca o sa stie mai bine despre comportamentul tau
despre problemele tale si vor gasi o solutie

dar e ceva normal

imi dai fundita?

| Tiffany89 a răspuns:

Poate esti indragostitathinkinglove struck

| JustWannaDance explică:

Am doar 13 ani big grin

| HappyUserUnknown a răspuns:

N-ai patit nimic, daca esti adolescenta e ceva normal happy. Adolescenta e perioada vietii in care incercam sa ne gasim personalitatea, avem momente cand reactionam la anumite chestii in mod ciudat, etc. N-ai de ce sa faci griji, cu totii trecem prin ce treci tu oh go on...sooo n-ai de ce sa te ingrijorezi! happy

| Lorelei_8102 a răspuns:

Mmm am fost si eu in asa stare, ma rog nici pana acum nu m-am recuperat complet)) o fi din cauza depresiei sau insomniei, probleme cu somnul nu ai?
incearca sa iesi mai mult pe afara sa te distrezi cu amicii si poate asa uiti de nervi si tristete, bafta sper sa iti treaca aceasta stare >big grin

| Alleee18 a răspuns:

Daca ai probleme personale, sau s-a intamplat ceva ce te'a afectat foarte mult in ultimul timp este foarte posibil sa ai depresie.
Ai putea sa citesti mai multe pe net despre asa ceva.Eu am patit exact la fel si mi-a trecut destul de greu, dar cu ajutorul prietenilor si vorbind despre ceea ce ma supara, am reusit.
Sau poate pur si simplu te afli intr'o perioada in care esti mai irascibila.
Sper sa reusesti sa-ti revii.Multa bafta :*

| anaanitaa a răspuns:

Si mie mi se intampla acelasi lucru :/

| Sandilau a răspuns:

Poate un dereglaj hormonal, lipsa comunicarii, statul in casa prea mult, lipsa activitatilor atat fizice cat si psihice.

| D33utzu a răspuns:

Si eu am aceeasi problema sad

| wickedbijoux a răspuns:

Poate fi vorba de astenia de primavara...
Ia niste suplimente alimentare daca nu ai pofta de mancare- va rezolva problema.
O plimbare la soare iti va face bine cred.

| AnA_8412 a răspuns:

Eh... se mai intamplabatting eyelashes
fii si tu mai optimista:X

| Andis a răspuns:

Pei Bubulina
Daca mi-ai zice ce varsta ai poate te-as putea ajuta.Daca ai fi mai mica as putea spune ca este perfect normal sa uiti lucruri toti oameni mai uita lucruri marunte. Poate ca nu esti atenta la acel subiect care il vorbesti sau chiar nu te intereseaza si spui balivernewinking. Poti sa fi trista din cauza zodiei sau se apropie un moment important pentru tine in viata...Nu m-am confruntat niciodata cu asa ceva...doar cand luam o nota micalaughing
Iti urez succesbig grin

| Andis a răspuns:

In cazul acesta poti sa fii coplesita de emotii sau ceva foarte maret.
Ar putea fii ceva perfect normal la varsta ta chiar si mie mi s-a intamplat timp de o luna sau ceva de genul asta nu aveam chef de nimic nici sa ma joc la calculator nu stiam ce vorbesc incurcam cuvintele imi venea sa dorm incontinu.Era vorba de stresul care sa acumulat in timp. Poti sa te duci si la Biserica sa te spovedesti si impartasesti daca nu iti trece starea asta.Baftabig grin

| David23 a răspuns:

Hmm ar trebui sa iesi undeva la un mol sa te distrezi si sa iti lasi inima sa faca ce is idoreste ia sa vezi ce bine te vei simti Vreu funnda plzz