| Andreeaioan115 a întrebat:

Salut daca ai dureri de apendice este durerea mare insuportabila?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| Filip23 a răspuns:

Cea mai buna ar fi parerea unui doctor. Daca e apendicele, cand apesi locul cu degetele si dai drumul brusc doare tare. Daca nu doare la manevra asta poate fi colonul umflat local, desi asta se intampla mai mult la varsta mai mare, de la lipsa de motilitate a colonului (un fel de colon "adormit" sau nefunctional).

| Andreeaioan115 explică (pentru Filip23):

Cand apas nu ma doare nimic, si ma doare jos in dreapta, si plus nu am mancat nimic timp de doua zile

| DaCumSaNu a răspuns (pentru Andreeaioan115):

Nu te-a intrebat nimeni nimic in legatura cu mancarea ta, dar totusi daca ai adus vorba...de ce n-ai mancat NIMIC timp de 2 zile? big grin

| DaCumSaNu a răspuns (pentru Andreeaioan115):

Ai ales cea mai buna metoda de a slabi. Bravo!
Si cand o sa mananci si tu ceva ce-o sa faci? Te ingrasi 5 kg...

| AndreiWeisz a răspuns:

Sunt dureri acute, foarte puternice, pur si simplu nu poti sa te misti, iti vine sa te intinzi si sa te ghemuiesti. Plus ca e o durere localizata, poti sa indici exact zona care te doare, nu e o durere difuze cu disconfort generalizat.

| Andreeaioan115 explică (pentru AndreiWeisz):

Eu simt dureri mici pe secunde si dupa un timp iarasi ma doare putin, nu e apendicile?

| AndreiWeisz a răspuns (pentru Andreeaioan115):

Poti sa descrii in ce zona te doare? Stanga, dreapta, mai sus, mai jos?

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru AndreiWeisz):

Mai jos o doare, mult mai joslaughing

| GHoST013 a răspuns:

Daca consideri ca ai apendicita poti merge la un doctor pentru un consult. Sigur o sa primesti un diagnostic si te vei linisti. Durerea este relativ mare.