| Mimiiiiii a întrebat:

Daca am cistita la ce doctor trebuie sa ma adresez? Trebuie sa consult si un ginecolog?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Ajunge daca mergi la medicul de famile. Ar fi bine sa faci o urocultura inainte sa incepi antibioticul.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Trebuie să mergi la medicul de familie pentru o Trimitere la analize de urină ( sumarul de urină/urocultură cu antibiogramă ), apoi vei primi tratamentul adecvat!

Nu este necesar un control ginecologic ( decât dacă ai şi simptome/probleme de natură ginecologică ).

Toate cele bune.