| anonim_4396 a întrebat:

Salut, dacă îți fracturezi un os, cam cat timp îți ia sa te recuperezi? Please, răspundeti-mi repede.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

O luna pentru a face activitati usoare si 3-6 luni pentru definitivare. Depinde si de zestrea ta genetica. Dar recuperare 100% nu se va mai putea. Eu mi-am rupt piciorul stang si acum la 30 de ani de la accident tot ma doare.

2 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Depinde de os si de tipul fracturii.

| Roxana19928 a răspuns:

Depinde de tipul fracturii, unele in jur de 2 3 luni altele mult mai mult