| RaduGabriel123 a întrebat:

Dacă joi seara termin antibioticul(klabax) și vineri plec la munte, pot bea alcool vineri? Știți cum e, la grătar mai 2-3 beri, seara mai 2-3 șprițuri. Dar nu vreau sa risc vreo problema.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Cel mai bine intrebi medicul care ti l a prescris, normal cit timp esti sub tratament nu ai voie deloc alcol, dar daca joi seara il termini nu stiu ce sa zic oricum este devreme sa o dai pe băut. Mergi luni la cabinet si cere părerea medicului.

| MihaelViorel a răspuns:

Sfatul meu este ca sa mai astepti inca o saptamana dupa ce ai terminat cu antibioticul deoarece acesta trebuie sa isi faca treaba pana la capat.