| Adi01234 a întrebat:

Salut, daca ma duc la urolog si trebuie sa fac analize si ecografie abdominala trebuie sa platesc analizele si ecografia sau e gratuit? Consultatia stiu, se plateste dar nu sunt sigur daca si analizele.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Donsavas a răspuns:

Dacă mergi cu trimitere, consultația e plătită de CAS doar ca ecografia, care este testiculara, trebuie plătită si ar fi bine s o faci.
De analize aici depinde de ce ci se cere după primele investigatii. Unele analize se plătesc, altele nu.