| anonim_4396 a întrebat:

Daca ma poate ajuta cineva, acum 2 zile,am baut laptele de la scoala,si de cand am ajuns acasa (eu fiind singur parintii la munca) a inceput sa ma doara foarte tare burta,cand a ajuns mama mi-a dat niste lamaie cu zahar sa beau,dupa ce am baut am vomitat cam tot,dupa a inceput sa ma doara capul,dupa am realizat ca am si diaree,eu nu vreau sa vomit dar pentru ca am vomitat tot am ajuns sa vomit si fierul, bun, daca ma poate ajuta cineva cam ce medicament sau ce ar trebui sa fac sa scap macar de voma.Nu vreau sa ma duc la medicul de familie pentru ca acelasi lucru il fac si acolo, imi recomanda niste medicamente si dau si niste bani.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Mai multe sanse ai sa-ti recomande farmacista acolo ceva decat noi. pe bune acum

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Bună! Clar laptele era stricat sa i ti cumpere mama ta emetiral era pe vremuri pentru a oprii voma, sau sa intrebea ea la farmacie ca farmacista stie ce sa i recomande, tu ce varsta ai?

| anonimg a răspuns:

Iti faci un ceai de menta si consumi putin -atat cat iti da voie organismul. Pana maine te vei face bine.
Laptele de la scoala nu prea e bun.