| Sawarekh a întrebat:

Salut, de 2 saptamani am somnolenta excesiva pe parcursul zilei, chiar daca dorm 2 ore la pranz, seara pe la 9-10 iar revine starea de somn.
Trebuie sa mentionez ca, inainte rezistam sa stau pana la ora 2 dimineata fara nici o problema.

Credeti ca as putea avea un virus care imi provoaca acest somn sau pur si simplu am avut un program haotic si organismul s-a dereglat?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Radaut a răspuns:

Nu cred,
Poate ca ti s-a adunat oboseala. Si cum s-a schimbat fusul orar, se intuneca la 4 jumatate, e vreme de pandemie...
E normal si cred ca multi trecem prin asta.
Acuma tu stii ce alte simptome mai ai, poate e un inceput de depresie cauzat de pandemie, de stres, ori e doar ce am zis.
Nu cred sa fie nici un virus sau ceva grav daca nu ai alte simptome. Nu te ingrijora.

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Este ceva normal sa iti fie somn la acele ore de seara.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Credeti ca as putea avea un virus care imi provoaca acest somn.
Nu.

| Lukasssz a răspuns:

Posibil sa fie oboseala cronica.

| Eireann a răspuns:

Ma indoiesc ca e un virus, poate doar daca nu ai petrecut recent timp in Africa si chiar si asa altfel se manifesta boala somnului.
Exista ceva schimbari care pot sa iti afecteze calitatea somului?

| Vântulalb a răspuns:

Daca stai pana la 2 dimneata, normal ca iti este somn ziua.
Culca-te mereu la 9 seara cand ti se face somn si a doua zi vei fi bine.