| Sawarekh a întrebat:

De 1 saptamana ma confrunt cu somnolenta excesiva, in anumite momente ale zilei.

Practic, am trait la intens acum o saptamana, am fost la 2 party-uri unul dupa altul+ alcool mai mult, iar saptamana asta am trait niste senzatii ciudate, mi se facea somn de la 11 seara, efectiv mi se inchideau ochii in primele 3 zile din saptamana.

Ieri de exemplu am dormit pe la ora 20:00 ca sa rezist mai mult macar pana la ora 00:00 ( am nevoie sa stau la pc, sa fac proiecte, in caz ca va intrebati )
De 5 ani, ma culc pe la ora 1-2.

Cand m-am culcat devreme, m-am trezit fara somn la ora 4 dimineata, am stat 2 ore ca sa ma i-a somnul inapoi.

Intrebarea este: Doar acele party-uri credeti ca e cauza acestui efect si aceste tulburari?

Mentionez ca am probleme interioare ( anxietate, stress, si era sa intru si intr-o depresie )
De asemenea: mananc multa ceapa, lactate si ciocolata amaruie.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Seba2013 a răspuns:

Te-ai opus instinctului de viata. Ai mers contra naturii. Chiar tu spui cu actul tau valorativ de ce suferi. Deci ai constiinta morala.

| Xox0 a răspuns:

Somnul face bine si corpul iti cere asta. Dupa ce te recuperezi, te vei simti mai bine. Si multe dereglari psihice sunt cauza de oboseala.

| Sawarekh explică:

La ora 20:00 ca sa rezist mai mult macar pana la ora 00:00, am fost nevoit sa-mi fac o cafea *

am omis asta.

| vampirasul a răspuns:

Bea niste redbull

| Darius2122 a răspuns:

Ceapa,laptele,orezul,usturoiul,ceaiul de tei provoacă somn.
Pentru a se relaxa creierul încearcă ceai de mentă, ceai de leuștean.
Roagă-te cât poți de mult ...rugăciunea alungă orice stare neplăcută.
Citește Biblia.
Încearcă să ajuți pe cineva fără ajutor, va fugi stresul departe tare de tine.