| Mihai_Mihai_2000 a întrebat:

Salut, de 2 zile am toti ganglionii inghinali de pe partea dreapta inflamati. Poate fi rau?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Da - orice ganglion inflamat e semn de infecție în organism. Urgent la medic!

| AliGab a răspuns:

O infectie este cauza cea mai probabila a ganglionilor limfatici din regiunea inghinala. Atunci când ganglionii limfatici se umfla din cauza unei infectii, de obicei acest lucru are legatura cu zona corpului in care se afla nodulul limfatic. În cazul zonei inghinale, infectia poate avea legatura cu organele genitale sau cu picioarele. Bolile cu transmitere sexuala sunt tipuri de infectii care pot cauza umflarea ganglionilor limfatici, dar si alte infectii care nu sunt cu transmitere sexuala ar putea provoca, de asemenea, acest lucru sa se întâmple. Doar un specialist cu pregatire medicala poate determina in mod cert cu ce tip de infectie, daca exista, te confrunti.

| iuddavali a răspuns:

Tu ce crezi? Sigur ca nu e ok. Du-te repede la medic sa investigheze situatia.

http://costel.info te ajuta la nevoie

| miuuuuxd a răspuns:

Bine nu are cum sa fie, du-te repede la medic!

| Hainute_Haine_1990 a răspuns:

Mergi urgent la medic!