| Gaby212 a întrebat:

Am ganglionii submandibulari foarte inflamati. Adica au crescut in dimensiuni si am o stare teribila de discomfort...
Ce poate fi? Dureaza de 3 zile.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

In orice caz, ganglionii limfatici nu se inflameaza daca nu este o infectie mare, sau cancer in corp (gat, urechi, cap). Mergi al medic pentru investigatii!

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Infectie masiva in corp, asta este!
Cum infectia nu trece de la sine, te sfatuiesc sa mergi de urgenta la medic, ca sa primesti medicatia adecvata, inainte sa se agraveze, sa urce temperatura si sa stai la pat tot weekendul.

| Gaby212 explică (pentru Violleta2022):

Unde sa fie infectia asta? De ce?

| Violleta2022 a răspuns (pentru Gaby212):

Infectia poate fii de la amigdale, daca ganglionii de sub mandibula sunt inflamati.

| Gaby212 explică (pentru Violleta2022):

Eu nu am nicio problema in rest...Cred ca m-ar fi deranjat pana acum...

| Gaby212 explică (pentru Violleta2022):

Merci!

| Violleta2022 a răspuns (pentru Gaby212):

In orice caz, ganglionii limfatici nu se inflameaza daca nu este o infectie mare, sau cancer in corp (gat, urechi, cap). Mergi al medic pentru investigatii!

| gheorghe699 a răspuns:

Parcetamol sinus, si mergi la doctor.