| treywa a întrebat:

Salut.De aproximativ 1 luna am o durere la spate si stiu ca pare ciudat dar nu prea pot preciza locul. Durerea se afla la mijlocul spatelui si ma gandeam sa nu fie plamanii...de regula am o pozitie ciudata la calculator, stau cocosat si in pozitii ciudate. Precizez ca nu stau cocosat cand merg sau altceva. La inceput durerea a fost puternica, de exemplu nu puteam sta pe o parte si ghemuit cand dormeam, cand saream in sus ramaneam fara aer si ma apasa o durere. Cand trag aer in plamani nu simt nici o durere. Acum, durerea s-a ameliorat si ma doare din cand in cand nu foarte tare. Poate fi ceva grav, sa ma duc sa fac niste controale? Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Man du-te fa o radiografie si sti simplu, poate probleme la coloana ai ridicat ceva sau ai o tumoara, o boala etc

| Khero a răspuns:

Incearca niste exercitii pentru spate, creme, eventual un corset daca este nevoie. Mai bine vizitezi un doctor.