| KanameKuran a întrebat:

De aproximativ 2 ani, din cand in cand vad ca si un blint apoi totul devine normal, pana acum cateva saptamani acest blit il vedeam foarte rar, dar acum a devenit mai des.
De ce vad imi apar aceste blituri(nu imi vine pe limba pluralul de la blit asa ca imi pare rau daca am gresit)?
Am vazut la nat.geografic o emisiune cu a-l saselea simt si au pus doi oameni (amandoi experimentau acelasi camp magnetic) unul intr-o camera neiluminata si unul intr-o camera in care se aprindea un bec din 5 in 5 min(parca) si omul in camera neiluminata vedea lumina cand se aprindea la celalalt.Credeti ca asta patesc si eu sau am o problema medicala?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din greseala ai nimerit bine cu bliţ-bliţuri.
Dar sa nu faci greseala sa nu mergi la oftalmolog. Primul pas. Pentru ca s-ar putea sa fie ceva neurologic. Daca te trimite mai departe, sa mergi numaidecit. Altfel, risti sa-ti pierzi vederea. Si stai cit mai putin in fata ecranului calculatorului.

| KanameKuran explică (pentru anonim_4396):

Am fost la cintrol si nu mi-au zis nimic.

| anonim_4396 a răspuns (pentru KanameKuran):

Nu ti-au spus nimic, sau au spu ca nu ai nimic?
Urmareste sa vezi cit de des apar si, schimba oftalmologul. Nu este normal ce se intimpla. Lasa SF-ul.

| alexandruth a răspuns:

Cred ca ai o problema medicala. Incearca sa consulti oftalmologul. Si eu am patit destul de des asa ceva. Intreaba mai bine un doctor, desi nu cred ca are ce sa iti faca, va trece de la sine. Si mie mi-a trecut si a durat foarte mult. Funda?

| yuuki3 a răspuns:

Asa ceva patesc si eu... imi apar tot felul de "culori" in fata si nu mai vad nimic. oricum nu strica o vizita la oftalmolog