| CosminIonut77 a întrebat:

Salut, de azi-dimineata simt mai accentuata bataile inimii si nu inteleg de ce, si din cauza asta nici nu ma simt relaxat. Nu am facut efort sau ceva. Din ce cauza o fi si ce sa fac sa nu mai fie asa?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Victoria18 a răspuns:

Ai tensiune.

| Sicobean_Diana_1992 a răspuns:

Redu consumul de cafea.
Masoara-ti ritmul cardiac (puls normal intre 60 -100 batai pe minut)
Daca este peste 100, fa cateva exercitii fizice 10-15 genoflexiuni sau 5 -6 flotari, iti vor regla ritmul cardiac.