| ChristianMihai11 a întrebat:

Uneori,îmi pot simți bătăile inimii în zona gâtului, capului şi un pic mai puternic în piept. Alteori,când mă pun la culcare, simt bătăile inimii accelerate şi din cauza asta nu pot dormi. La efort, bate foarte agresiv şi intens încât observ cum, dacă stau liniştit, întreg corpul meu se mişcă după bătăile inimii, nu ştiu dacă m-am exprimat foarte corect încât să înțelegeți...
Ce sugerați că ar putea fi?
Menționez că am suferit în trecut perioade de stres intens, anxietate şi am avut atacuri de panică. Mă gândesc că şi astea ar fi putut contribui la stările acestea...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"îmi pot simți bătăile inimii în zona gâtului, capului...am suferit în trecut perioade de stres intens, anxietate şi am avut atacuri de panică"

ai tensiune, hiper și arterială, Atât

| lifit a răspuns:

Lipsa de fier

| Alexandra2383 a răspuns:

Buna! Da, perioadele de stres intens si anxietatea pot fi un factor al declansarii acestor palpitatii, insa n-ar strica sa faci un consult la cardiolog.