| Mada_Madalin_1998 a întrebat:

De cand eram mic am avut probleme cu nasul. Imi curgea sange si cand ma loveam alteori din senin. dar am acum recent am observat ca imi curge cand sunt racit. Cand imi este frig(la cap sau la corp iarna) sau uneori cand stau cu capul in jos de obicei cand ma spal pe fata. careva vreun sfat va rog? Multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| CuriousStuff a răspuns:

Poate fi o deviatie de sept sau niste venule mai sensibile care se sparg/rup la cel mai mic efort (de exemplu de suflare a nasului). Si eu am avut problema asta cand eram mic si la mine s-a rezolvat cu niste injectii de vitamina k, insa prima data trebuie sa consulti un medic, eventual sa mergi la ORL sa se uite putin la nasul tau si pe urma o sa-ti dea ei tratament.

| Mada_Madalin_1998 explică (pentru CuriousStuff):

Mersi frumos. In cel mai scurt timp o sa vizitez spitalul la ORL