| anonim_4396 a întrebat:

am 18 ani. De prin Iunie îmi tot curge sânge din nas. Am mai avut probleme de acest gen și in urma cu ceva timp dar îmi curgea o data la câte luni. Mi-a curs de doua ori sânge din nas, iar după foarte putin, parca de la o rana. Am observat ca am și un polip in aceasta nara. Mi-am scos polipii când eram mai mic dar se pare ca iar s-au făcut. Ce părere aveți? Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Sangerarea nazala deasa denota lipsa de vitamina K din organism.
Mergi la medicul de familie, vei primi 2-3 fiole injectate la intervale stabilite si vei uita de sangerarea nasului.
Cu polipii, daca au crescut iarasi, apeleaza la medic ORL sa le indeparteze din nou.

| Cristine9595 a răspuns:

Pana ajungi la medic, poti sa iei o fiola de Fitomenadion(opreste sangerarea).

| Popescu_Andrei_1990_fAYa a răspuns:

Multumesc de răspunsuri. Am sa ma duc și la medic dar am programarea de-abia vineri. Mi-a foat frica, dar sper ca nu e nimic grav.