| Lukasz a întrebat:

Salut, de cand ma stiu am probleme cu amigdalitele, am afte sau orice alta problema legata de gat. Insa azi dimineata m-am trezit cu o usturime de amigdalita, mai exact cea stanga. Simt ca si cum ar baga cineva niste ace in ea, si cand m-am uitat in oglinda: nimic. Aveam cateva puncte de puroi acum ceva timp dar nu le mai am, am facut si gargara, amigdalita nu e umflata, ambele sunt putin rosii ( eu asa le am mereu ), in gat nu ma doare dar ma ustura amigdalita stanga, sa fi ceva blocat acolo? Am mancat mai inainte niste alune, s-ar putea sa ramana o bucata blocata undeva?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Docmiau a răspuns:

Criptele amigdaliene purulente pot fi invizibile, fiind situate posterior. Recomand consult ORL