| CospyRo a întrebat:

Salut! De câteva luni mă doare într-un punct fix in piept in stânga-sus, durerea nu este de intensitate mare, dar ma face sa ma ingrijorez. Simptomele pe care le simt eu nu se potrivesc cu cele ale unor probleme reale de inima in sensul ca durerea nu radiaza pe brat, pe gat in spate, bataile inimii sunt normale si durerea nu este de o palma (ca suprafață) si nici nu o simt ca o gheara. Daca ma strang de partea aceea si stau un pic nu ma mai doare. Nu am probleme cu depunerea efortului si NU fumez, NU beau cafea/energizante, dar in ultima perioada am fost cam stresat si supărat. Știți cumva de la ce ar putea fi si daca ar fi motiv de îngrijorare?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| seth2016 a răspuns:

Inima e pe mijloc, putin spre stanga, lol. Durerile de inima se simt in capul pieptului, nu in stanga sus. Acum sper ca nu ti-am sugerat noi zone care sa te doara laughing.
Cel mai probabil ti se trage de la sport. Las-o mai moale.

3 răspunsuri:
| StripperRaoul a răspuns:

Asa si pe mine cand un admin de la TPU nu mi aproba o poza pe motiv ca ii nu stiu cum si sterge din raspunsuri de parca ma afecteaza cu ceva laughing atat il duce capu

| CospyRo explică:

In piept stânga sus, zona inimii. Am vrut sa fiu cat mai concis. Sunt de acord cu dumneavoastră in ideea că eu sunt sigur ca sunt ipohondru si ca toate aceste dureri care apar si dispar ar fi doar din cauza faptului că ma gândesc ca as avea o problemă reală. Tin sa menționez ca am facut sport foarte sever, pentru un baiat de 14 ani, 50-60 flotari si 20 tracțiuni de 3 ori pe zi cred si eu ca mușchii resimt ceva. In concluzie, din mesajul dvs. ar reieși faptul ca durerea este doar in mintea mea și ca într-adevăr, simptomele mele nu sunt ceva de îngrijorat, necoreland cu cele pentru o problema adevărată. Greșesc cumva?

| trophin a răspuns (pentru CospyRo):

Domn, domnisor, nu te forța. Ia ușor, 50, 60 e prea mult. Rezuma la 20